Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ, ΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ, ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ 2ΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΕΚΦΡΑΖΟΥΜΕ ΤΙΣ ΘΕΡΜΕΣ ΜΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΗ ΧΟΡΗΓΙΑ ΣΑΣ.

Η Βιβλιοθήκη η οποία αποτελεί έμπνευση της ανθρωπότητας για τη συλλογική της μνήμη, μέσα απo τους λαβυρίνθους των βιβλίων που φιλοξενεί στα ράφια της προτείνει τo διάλογο ως μορφή διερεύνησης των μηνυμάτων που φυλάγονται στο χώρο της. Για εμάς η ίδρυση βιβλιοθήκης στο χώρο του σχολείου ήταν ένα Όνειρο. Σήμερα απέκτησε υπόσταση χάρη στη γενναιόδωρη χορηγία σας. Εμείς οι εκπαιδευτικοί εξάλλου νιώθουμε ιδιαίτερα δυνατοί καθώς δεν είμαστε μόνοι και όλοι μαζί ενωμένοι μπορούμε να αγωνιστούμε για την πολυπόθητη παιδεία, για τις αξίες και τα ιδανικά. Στόχος μας είναι να δομήσουμε το μέλλον των παιδιών μας με στέρεα και υγιή θεμέλια, βελτιώνοντας παράλληλα την ποιότητα της ζωής μας. Χάρη στη συμβολή σας, οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας θα είναι σε θέση από τη νέα σχολική χρονιά να διανθίζουν τη διδασκαλία τους, να ταξιδεύουν σε φανταστικούς κόσμους και να φτάνουν αποτελεσματικότερα στην γνώση με διάθεση κριτικής ματιάς.

Επιπλέον όποιος διαβάζει βιβλία, όπως διατείνεται ο Ουμπέρτο Έκο, ζει πάμπολλες ζωές αφού με τη διαδικασία της μελέτης δοκιμάζει μια μικρή γεύση αθανασίας... σας ευχαριστούμε ολόψυχα.

Με Τιμή 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ.

Η ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΤΟΥ 2ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΙΔΡΥΘΗΚΕ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΕΞΟΠΛΙΖΕΤΑΙ
ΤΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ 2011-12

ΥΠΕΥΘΥΝΕΣ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗΣ
ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ Φ
ΔΟΥΚΑ Ε ΤΣΑΠΑΤΣΑΡΗ Β ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗ Α
ΥΠΕΥΘΥΝΕΣ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗΣ 2012-13
ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ Φ / ΔΟΥΚΑ Ε / ΤΣΑΠΑΤΣΑΡΗ Β

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ
Δρ. ΛΙΑΟΗ ΙΩΑΝΝΑ

Χορηγοί

Ηλεκτρονικές

Διευθύνσεις

ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ  www.dioptra.gr
 ΤΟ ΒΗΜΑ  tovima.dolnet.gr
 ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΑΓΚΥΡΑ  agyra.gr
 ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΨΥΧΟΓΙΟΣ  www.psichogios.gr
 ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΔΙΟΠΤΡΑ
 ΚΛΑΙΡΗ ΜΑΥΡΟΜΑΤΟΥ
 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ 2ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΠΑΙΑΝΙΑΣ

Πατήστε εδώ για τη βιβλιοθήκη.

15μελές Συμβούλιο

Πρόεδρος: ΛΑΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ