Εορτασμός Επετείου 25ης Μαρτίου 1821

Στην αίθουσα συνδιοκτησίας του Δήμου Παιανίας διοργανώθηκε η εκδήλωση του σχολείου μας για τον εορτασμό της επετείου για τα 202 έτη από την έναρξη της ελληνικής επανάστασης.

Οι μαθητές μας παρουσίασαν θεατρικό δρώμενο και μια ιστορική αναδρομή υπό την καθοδήγηση και επιμέλεια της καθηγήτριας Αγγλικών του σχολείου μας κας Γιαννακοπούλου. Στη συνέχεια ακολούθησαν χοροί που επιμελήθηκε η γυμνάστρια κα Σπέγγα ενώ τη μουσική επιμέλεια είχε η καθηγήτρια μουσικής κα. Χαιρικάκη. Τέλος, την ηχητική κάλυψη ανέλαβε για ακόμη μια φορά ο κος Μπαλάφας.

Την επόμενη μέρα, μετά τη δοξολογία και πριν την έναρξη της παρέλασης, η Υποδιευθύντρια του σχολείου μας κα. Ίνα Αναγνωστοπούλου εκφωνεί τον πανηγυρικό λόγο της ημέρας.

Η σημαιοφόρος και οι παραστάστες της σημαίας λίγο πριν την παρέλαση.

Πολλά συγχαρητήρια στους μαθητές μας που με τη σοβαρότητα και το ήθος τους μας έκαναν περήφανους.

You may also like...