Στη μνήμη των θυμάτων του τραγικού σιδηροδρομικού δυστυχήματος στα Τέμπη.

Σήμερα, Τρίτη, λίγο πριν χτυπήσει το τελευταίο κουδούνι οι μαθητές του σχολείου μας με την καθοδήγηση των καθηγητών τους συγκεντρώθηκαν στον προαύλιο χώρο του σχολείου, συζήτησαν και εκφράστηκαν πάνω στο φλέγον θέμα του τραγικού σιδηροδρομικού δυστυχήματος στα Τέμπη.

Μιας τραγωδίας που σφράγισε για πάντα σπίτια όπου ζούσαν συνάνθρωποί μας κάθε ηλικίας αλλά πιο πολύ νέοι, παιδιά λίγο μεγαλύτερα από τα παιδιά του Σχολείου μας.

Ένα δυστύχημα που μας θύμισε με τρόπο τραγικό το απρόβλεπτο της μοίρας αλλά και μια τραγωδία που μας έμαθε με τρόπο σκληρό τι σημαίνει ευθύνη και σοβαρότητα στο επάγγελμα και γενικά στην καθημερινότητά μας.

Οι μαθήτριες και οι μαθητές συγκεντρωμένοι στις κερκίδες του Σχολείου τίμησαν τη μνήμη όσων χάθηκαν τηρώντας ενός λεπτού σιγή.

You may also like...